SportCash.pl - Blog: blog o sprzecie sportowym - czy to dobry pomysl

blog - czyli co w programie piszczy

Blog o sprzęcie sportowym - czy to dobry pomysł? / 04 luty 2011 19:02
Blogi rozpoczęły karierę w polskim internecie ponad 10 lat temu. Czy pomimo ich wielkiej ilości opłaca się inwestować czas w tego typu strony? Czy blog pomaga w sprzedaży? Jak zainstalować bloga? Na te pytania odpowiada ten wpis.
Blog to strona WWW, na której autor lub autorzy mogą publikować wpisy pogrupowane (lub nie) w kategorie a odwiedzający mają możliwość komentowania.
Zaletą tej formy prowadzenia strony jest łatwość w publikowaniu treści oraz ich zazwyczaj luźna forma. W przeciwieństwie do oficjalnych stron, na blogu można sobie pozwolić na luźny styl i język. Większość tego typu witryn jest prowadzona przez osoby prywatne, które traktują to narzędzie jako substytut pamiętnika.
Najpoczytniejsze blogi generują dziennie tysiące odwiedzin i setki komentarzy.

Są trzy zasadnicze sposoby na założenia bloga:
  • Skorzystanie z gotowych platform (np. blog.onet.pl). Zaletą tego sposobu jest oszczędność czasu - założenie takiego bloga nic kosztuje i zajmuje kilka minut, wadą jest konieczność tolerowania reklam i ograniczenia techniczne.
  • Zainstalowanie gotowego skryptu (np. Wordpress) na swoim serwerze. Zaletą jest pełna swoboda konfiguracyjna (istnieje masa rozszerzeń i dodatków), wadą jest konieczność poświęcenia więcej czasu na instalację.
  • Napisanie własnego skryptu. Zaletą jest możliwość napisania oprogramowania w 100% dopasowanego do potrzeb, wadą konieczność poświęcenia ogromu pracy lub zapłata programiście.
Niezależnie od wybranego sposobu bloga należy poświecić czas na publikowanie wpisów i promocję strony. W przypadku platform (np. na Onecie) można liczyć na promowanie bloga na stronach portalu (nieodpłatnie), jednak wtedy trzeba się wyróżnić (treścią, formą) - a to nie jest takie proste.
Pisząc notki należy mieć na uwadze to czy zainteresują one czytelników i zadbać o indeksowanie wpisów w Google. Wówczas jeżeli rozwiążemy np. problem zawieszającej się gry komputerowej, to możemy być pewni, że gdy ktoś będzie szukał odpowiedzi na to, dlaczego w danej strzelance gra wychodzi do pulpitu to jako jeden z wyników wyświetli mu się nasz blog.

W następnych wpisach na blogu SportCash.pl poruszę temat pisania notek o sprzęcie sportowym. Dowiesz się wtedy między innymi jak pisać by być zauważonym.
Tagi: blog
Aby komentować wpisy musisz być zalogowany w SportCash.pl

Komentarze

Nie ma komentarzy pod tym wpisem